Teslimat Bilgileri

1)Sipariş ettiğiniz ürünler; hafta içi saat 09.00 - 17.00  arasında sipariş edilmesi durumunda aynı gün kargoya teslim edilir.

2)Stoğumuz da bulunmaması, distribütör firmanın stoğunda bulunması halinde ürünün teslim edilme süresi ortalama 1 haftadır.

3)Eğer ürün distribütör firmanın stoğunda bulunmazsa bu durumda ürün yurtdışından sipariş edilir. Yurtdışından sipariş edilen ürünün teslimat süresi ortalama 2 - 4 haftadır.

Mavioptik.com.tr'den yaptığınız alışverişlerde siparişiniz anlaşmalı kargo firması aracılığı ile teslimat adresinize gönderilmektedir. Siparişinizin durumunu, sipariş takibi sayfasından inceleyebilirsiniz. Siparişiniz kargo firmasına teslim edildiğinde e-posta ile bilgilendirilirsiniz. Hazırlanan siparişler, kargo firmasına Cumartesi, Pazar, resmi tatil ve bayram günleri dışında teslim edilmekte olup, Kargo firması Pazar, resmi tatil ve bayram günleri dışında teslimat yapmaktadır.

Kargo firmasına teslim edilen siparişlerin, kargo firmasının teslimat yapmadığı günler dışında 48 saat içinde elinizde olması beklenmektedir. Bu süre sonunda siparişiniz elinize ulaşmazsa iletişim formu’nu kullanarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Siparişinizin, alışveriş sırasında belirttiğiniz teslimat adresine teslim edilebilmesi için, ödemenizi kredi kartı kullanarak gerçekleştirdiyseniz, 3D Secure güvenlik sisteminin onayının alınmış olması gerekmektedir. Ödeme için havale/eft seçeneğini tercih ettiyseniz, havale/eft ’yi banka hesaplarımıza göndermeniz ve ardından dekontunuzu iletisim@mavioptik.com.tr adresine mail yolu ile bildirmeniz ve ayrıca havale/eft açıklama kısmına sipariş numaranızı ve adınızı soyadınızı belirtmeniz gerekmektedir.

Ödemeniz onaylandıktan sonra, ikinci aşama olarak ürünler, sipariş sırasında belirttiğiniz tercihleriniz doğrultusunda size özel olarak hazırlanır. Ürünlerin hazırlanması, ödemenin onaylanmasından sonra 1-3 iş günü arasında sürmektedir. Hazırlık safhasının, bu süreyi aşması durumunda e-posta veya telefon ile bilgilendirilirsiniz.

Teslimat adresi ve fatura adresinin aynı olduğu siparişlerde, ürün, fatura ve irsaliye belgeleriyle birlikte teslim edilecektir. Teslimat adresi ve fatura adresinin farklı olduğu siparişlerde, ürünün faturası, fatura adresine gönderilecek, ürünün irsaliyesi ise, ürünle birlikte teslimat adresine gönderilecektir.

Teslimat adresinde alıcının bulunamaması halinde, kargo firması ziyaret ihbar notu bırakmaktadır. Adresine, ziyaret ihbar notu bırakılan alıcının 3 gün içinde kargo firmasıyla irtibata geçmemesi halinde, kargo firması paketi mavioptik.com.tr'a geri getirecektir.

Siparişlerinizi teslim almadan önce kesinlikle ürününüzü kontrol ediniz. Ürünlerinizi kontrol ettikten sonra teslim alınız. Ürünlerin eksik ya da hasarlı olduğunu düşündüğünüz durumda, kargo yetkilisine tutanak tutturarak paketi teslim almayınız ve mavioptik.com.tr  yetkilisi ile iletişime geçiniz. Ürünü teslim aldığınızda, kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olursunuz.